Skuteczna Hipnoza Zaorski logo

Czym jest Hipnoza Regresyjna?

27 października, 2022
Regresja w Hipnozie Lublin

Kilka słów o tym, czy jest popularna hipnoza regresyjna i kiedy warto stosować taką formę hipnoterapii.

Problemy z przeszłości

Wszystkie nasze doświadczenia i przeżycia pozostają w nas, czy tego chcemy, czy nie. Przeszłość wpływa na teraźniejszość i przyszłość mimo tego, że pozornie często nie dostrzegamy związku przyczynowo-skutkowego. Obserwujemy skutki, które wydają nam się pozbawione przyczyny i przyjmujemy, że “tak mam ale nie wiem skąd i dlaczego”. Kiedy doświadczasz nieuzasadnionych trudności, mogą one wynikać z dawnej traumy. Traumy, o której być może nawet nie pamiętasz na świadomym poziomie. Odpowiedź na problemy tego rodzaju jest w Tobie, a dzięki hipnozie regresyjnej możesz znaleźć przyczynę i odpowiednio rozwiązać problem u źródła. Ale na czym to polega?

Hipnoza Regresyjna - jak to działa?

Regresja podczas sesji hipnozy polega na cofnięciu się do przeszłości, aby znaleźć przyczynę obecnego stanu, przeżyć to wydarzenie powtórnie i zreinterpretować w taki sposób, by nie dźwigać ze sobą emocjonalnego ciężaru. Być może na tym etapie wydaje Ci się, że nie miałeś żadnych trudnych doświadczeń i z perspektywy dorosłego - to nie było nic takiego! Zgadza się, z perspektywy dorosłego to jakaś drobnostka. Natomiast pamiętaj o tym, że coś, co teraz dla Ciebie może nie stanowić problemu, w chwili gdy byłeś dzieckiem mogło oznaczać tragedię i koniec świata!

"Przeszłość jest przywiązana do naszych ramion. Nie musimy tego widzieć, ale zawsze możemy to poczuć."

Mignon McLaughlin

Nietypowe rozwiązania naszego umysłu

Głównym zadaniem naszego umysłu jest przetrwanie. Jeśli byłeś gnębiony jako dziecko, albo Twoi rodzice… delikatnie mówiąc, nie byli najlepszymi rodzicami na świecie, w Twojej podświadomości ukształtował się pewien wzorzec zachowania, aby sobie z tym poradzić i docelowo - przetrwać. Niestety, umysł bardzo często lubi wprowadzić takie rozwiązania, które z czasem przestają działać na Twoją korzyść i stają się ciężarem. Przykład? Rówieśnicy sprawiali Ci dużo przykrości, bili Cię i popychali. W tamtym momencie decyzją umysłu było wycofanie się od ludzi, żeby nie doświadczać więcej takich rzeczy. Natomiast z czasem, wchodząc w dorosłość to rozwiązanie się nie zmieniło. Ty jednak nadal jesteś wycofany i odczuwasz lęk w relacjach z innymi. Dlaczego? Bo przecież mogą Cię skrzywdzić! Jednak wiedzieć o czymś, to jedno. A przepracować i rozwiązać ten temat, to zupełnie inna rzecz! Posiadanie świadomości danej trudności jeszcze nie jest rozwiązaniem.

Hipnoza regresyjna to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do pracy z Twoją przeszłością. Nawet, jeśli jeszcze nie wiesz, co konkretnie spowodowało u Ciebie obecną trudność. Dzięki hipnozie regresyjnej cofasz się krok po kroku do trudnych wydarzeń, doświadczając stanu, który ukształtował Twój schemat zachowań w danym kontekście. Ale tu chodzi o coś znacznie więcej, niż o podróż do przeszłości. Nie cofamy się tylko po to, żebyś doświadczył ponownie tego, co dla Ciebie trudne. Cofamy się przede wszystkim po to, żebyś mógł w tamtym miejscu przepracować problem. Nabrać innej perspektywy i uwolnić się od ograniczeń wynikających z tego doświadczenia. Raz jeszcze podkreślę - w tym momencie NIE MUSISZ wiedzieć jeszcze, co to jest. Dzięki hipnozie regresyjnej i odpowiednio poprowadzonej sesji dowiesz się tego znacznie łatwiej, niż może Ci się wydawać.

Regresja do poprzednich wcieleń

Wielokrotnie zwracają się do mnie osoby, które pytają o to, czy mogę cofnąć je do poprzedniego wcielenia lub do okresu, w którym byli pomiędzy wcieleniami. Ten temat wiąże się z ogromnymi kontrowersjami, które postaram się tutaj wyjaśnić.

Czytaj więcej
chevron-down