Skuteczna Hipnoza Zaorski logo

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Specjalnie dla Ciebie zebrałem najbardziej nurtujące kwestie, z jakimi zwracają się do mnie klienci. Istnieje duża szansa, że właśnie tutaj znajdziesz właściwą odpowiedź! Pamiętaj - nie ma złych pytań!
Czym jest hipnoza?

Stan hipnozy polega na głębokim rozluźnieniu i wprowadzeniu klienta w stan, w którym ma znacznie łatwiejszy dostęp do swojej wyobraźni i zasobów. To optymalny stan świadomości, w którym mogą dokonać się skuteczne zmiany.
Stan transu hipnotycznego jest naturalny i doświadczasz go w momencie czytania ulubionej książki, jadąc autostradą lub w momencie, kiedy jesteś zamyślony.
Masz pełną świadomość, natomiast większość bodźców dookoła i rozpraszających myśli po prostu przestaje Ci przeszkadzać. A w terapii daje Ci to możliwość skupienia się w 100% na rozwiązaniu problemu.

Na czym polega hipnoterapia?

Najprościej mówiąc, jest to rodzaj terapii z wykorzystaniem hipnozy. W procesie wspólnie dążymy do tego, by dokonać trwałej zmiany, której potrzebujesz jako klient. Podczas hipnoterapii możemy pracować zarówno z Twoim problemem, a także skupić się na stworzeniu pozytywnych wzorców zachowań i budowaniu odpowiednich postaw w takich kontekstach, w których odczuwasz brak lub niewykorzystany potencjał. Podsumowując: możemy pracować, by wyprowadzić Cię z trudności do stanu neutralnego, a także pracować nad Twoim potencjałem, radością z życia i osiągnięciami w dowolnej sferze!

Jaka jest skuteczność hipnozy i hipnoterapii?

Na temat hipnoterapii napisano ponad 12000 recenzowanych artykułów z badań klinicznych! Badanie przeprowadzone przez dr Alfreda A. Barrios’a dowodzi, że hipnoterapia w różnych aspektach jej stosowania osiąga ok. 93% skuteczności przy 6 sesjach terapeutycznych!
Dla porównania, wynik terapii behawioralnej to ok. 72% skuteczności przy 22 sesjach, a niezwykle popularna psychoterapia osiąga 38% skuteczności przy… 600 sesjach. Jeśli mówimy o stałych zmianach, warto zwrócić uwagę na nakład czasu, pracy i oczywiście - pieniędzy wydanych przez klienta. (Źródło: Psychotherapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970)

Jak będę się czuć w stanie hipnozy?

To bardzo podobny stan do tego, co czujesz zaraz przed zaśnięciem lub w stanie głębokiej relaksacji. Twoja uwaga jest skupiona do wewnątrz i choć czujesz odprężenie - masz pełną kontrolę i świadomość. Hipnoza nie jest snem! Bardziej przypomina to uczucie, gdy leżysz i wiesz, że możesz w dowolnej chwili otworzyć oczy ale jest to na tyle komfortowe, że po prostu nie chcesz tego zrobić. Zawsze jest to Twoja świadoma decyzja i jeśli będziesz chciał przerwać stan hipnozy, to po prostu to zrobisz!

Ile sesji potrzebuję, by rozwiązać problem?

Wszystko zależy od tego, z czym się mierzysz. Zdecydowaną większość problemów możemy rozwiązać w zaledwie kilka sesji, czasem nawet wystarczy jedno spotkanie. Niektóre dolegliwości i tematy wymagają kilku spotkań. Podczas bezpłatnej konsultacji powiem Ci, jakie są moje przewidywania dot. liczby spotkań. Z mojej strony masz gwarancję pełnego zaangażowania moich możliwości, by rozwiązać dany problem lub temat maksymalnie szybko, skutecznie i długotrwale!

Chcę przyjść na hipnozę! Od czego mam zacząć?

Świetnie - zacznijmy od bezpłatnej, 15-minutowej konsultacji. Opowiesz mi o tym, z czym chcesz przyjść, a ja udzielę Ci odpowiedzi na Twoje pytania. Po konsultacji, wystarczy że dokonasz zakupu sesji na mojej stronie i przyjdziesz do gabinetu w umówionym terminie.

Jak wygląda proces współpracy?

Zaczynamy od bezpłatnej, 15-minutowej konsultacji. Podczas pierwszej sesji zajmujemy się całkowicie Twoim problemem lub opracowujemy plan działania, jeśli dany temat będzie wymagał kilku spotkań. Jestem do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania współpracy. Po zakończonym procesie podsumowujemy efekty i to, co udało Ci się dokonać. Na zakończenie otrzymujesz ode mnie zalecenia i propozycje tego, co możesz robić dalej we własnym zakresie. Pamiętaj!

Czy są jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiają pracę z hipnozą?

Nie pracuję z klientami, którzy doświadczają ciężkich chorób psychicznych oraz z osobami, które są pod wpływem substancji odurzających. Należy pamiętać, że pewne grupy substancji w lekach znacznie utrudniają współpracę z hipnozą. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja dolegliwość lub stale przyjmowane leki uniemożliwiają Ci uczestnictwo w hipnozie, umów się ze mną na bezpłatną konsultację - chętnie udzielę Ci odpowiedzi.

W czym hipnoza może mi pomóc?

Pracuję z klientami w kontekstach osobistych i biznesowych. Mogę pomóc Ci przede wszystkim z takimi tematami, jak:

 • Lęki, fobie i nerwice
 • Uzależnienia wszelkiego rodzaju
 • Odzyskanie równowagi emocjonalnej
 • Trudne doświadczenia z przeszłości, które Cię ograniczają i utrudniają skuteczne funkcjonowanie
 • Planowanie i realizacja celów życiowych oraz biznesowych
 • Wystąpienia publiczne
 • Nauka autohipnozy oraz trening mentalny
 • Poczucie własnej wartości i pewność siebie
 • Relaksacja i radzenie sobie ze stresem
 • Skuteczne budowanie relacji
 • Spójność i konflikty wewnętrzne
 • A także choroby psychosomatyczne, bóle przewlekłe, alergie, bezsenność, odchudzanie oraz budowa nawyków
Czy w hipnozie zasnę lub stracę świadomość?

Nie! Hipnoza to nie sen ani utrata świadomości. W stanie hipnozy doświadczasz po prostu stanu relaksu i odprężenia, który jest bardzo zasobnym stanem do pracy z umysłem i wprowadzania długotrwałych zmian. Przez cały czas masz pełną kontrolę i świadomość.

Czy będę pamiętać wszystko, co działo się w trakcie hipnozy?

Z reguły - tak! Chociaż zdarzają się sytuacje, gdzie klient zapomina pojedynczych detali, nie ma to natomiast najmniejszego wpływu na skuteczność całego procesu.

Czy można się nie wybudzić z hipnozy?

Nie ma takiej możliwości. Hipnoza nie jest snem, a stan w którym się znajdziesz możesz przerwać w dowolnej chwili. W hipnozie pozostaniesz tak długo, jak będzie to dla Ciebie komfortowe. Jeśli uznasz, że chcesz z niej wyjść, po prostu z niej wyjdziesz.

Czy da się mnie zahipnotyzować?

Jak najbardziej! Wchodzisz w stan hipnotycznego transu kilka, a nawet kilkanaście razy każdego dnia. Dzieje się tak dlatego, że ten stan aktywności naszych fal mózgowych jest tak samo naturalny, jak mruganie i oddychanie. Wszyscy mamy w sobie zdolność do relaksowania się i odprężania.
Jednak mogą istnieć pewne trudności, które uniemożliwiają wprowadzenie klienta w stan hipnozy. Należą do nich między innymi strach i fałszywe przekonania na temat hipnozy, przez które klient nie chce wejść w trans. Pamiętaj jednak, że wykwalifikowany hinpoterapeuta wcale nie musi Cię hipnotyzować aby pracować z Tobą podczas sesji! Istnieją inne metody pracy hipnoterapeutycznej, które wcale nie wymagają transu hipnotycznego.

Czy w hipnozie stracę kontrolę?

Absolutnie i definitywnie - nie. Cały czas masz pełną kontrolę. Hipnoza polega na współpracy klienta z hipnoterapeutą. To, czy podążasz za moimi słowami i instrukcjami jest Twoim świadomym wyborem. Wyobraź sobie, że jedziemy samochodem - ja nawiguję i podpowiadam Ci, którędy jechać. Jednak to nadal Ty prowadzisz i możesz zdecydować, czy podążasz za tym, co Ci przekazuję z siedzenia pasażera. Nie ma takiej możliwości, żeby klient podczas sesji powiedział coś, czego nie chce powiedzieć lub aby zdradził ważny sekret - jesteś w stanie relaksu ale nie tracisz zdrowego rozsądku :).

Czy hipnoza jest bezpieczna?

Tak, hipnoza jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że jest prowadzona przez wykwalifikowaną i odpowiednio wykształconą osobę. Na rynku znajdziesz wiele osób, które odbyły 2-3 dniowe szkolenia z hipnoterapii i reklamują swoje usługi, jako profesjonalną hipnoterapię.
Jestem dyplomowanym psychologiem, a także ukończyłem najbardziej kompleksową szkołę hipnoterapii, która jako jedyna w Polsce posiada certyfikację European Society of Hypnosis. Aby dowiedzieć się więcej o moich kompetencjach przeczytaj zakładkę “O mnie” lub umów się na bezpłatną konsultację.

Czy możemy spotkać się online?

Oczywiście! Prowadzę sesje hipnozy online. Przed sesją online umów się ze mną na bezpłatną konsultację aby ustalić szczegóły takiej współpracy. Pamiętaj, by zadbać o ciszę i komfortowe warunki w pomieszczeniu, w którym będziesz się znajdować podczas sesji.

Ile trwa pojedyncza sesja hipnozy?

Każde spotkanie trwa maksymalnie 2 godziny. Spędzamy tyle czasu, ile jest konieczne na danym etapie. Standardowa sesja zajmuje ok. 1,5 godziny.

Dlaczego hipnoterapia tyle kosztuje?

Koszt pojedynczej sesji hipnoterapii jest stosunkowo drogi, kiedy porównamy go z klasyczną psychoterapią. Zostało udowodnione, że hipnoterapia osiąga znacznie lepsze rezultaty i to bez wieloletnich wizyt. Ponad 90%* skuteczności w ciągu zaledwie kilku wizyt - choć często problem zostaje zażegnany w ciągu zaledwie 1-2 spotkań. Faktem jest, że pojedyncza sesja będzie kosztować Cię więcej, natomiast w dłuższej perspektywie - zapłacisz znacznie mniej niż w przypadku innych metod terapii.
*(Źródło: Psychotherapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970)

Czy po pierwszej sesji mogę zdecydować się na pakiet?

Jak najbardziej! Wtedy dopłacasz jedynie różnicę do pakietu, a opłatę za pierwszą sesję traktuję jako częściowe uregulowanie opłaty za pakiet.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

BAZA WIEDZY

Dowiedz się więcej o hipnozie

Regresja w Hipnozie Lublin
Czym jest Hipnoza Regresyjna?
27 października, 2022
Kilka słów o tym, czy jest popularna hipnoza regresyjna i kiedy warto stosować taką formę hipnoterapii.
Czytaj dalej
regresja w hipnozie
Regresja do poprzednich wcieleń
26 października, 2022
Regresja hipnotyczna to doskonały wybór, kiedy chcesz pracować na konkretnym wydarzeniu ze swojej przeszłości lub doświadczasz problemu nieznanego pochodzenia.
Czytaj dalej
Hipnoza Lublin
Skutki uboczne hipnozy
27 września, 2022
Skoro hipnoterapia to metoda o niemal 93% skuteczności, to… gdzie jest haczyk? Przecież wszystko musi mieć jakieś skutki uboczne, bo to przecież brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe! Takie myślenie, to głos naszego rozsądku i poddawanie rzeczy pod wątpliwość, czyli… bardzo zdrowa reakcja.
Czytaj dalej
chevron-down