Skuteczna Hipnoza Zaorski logo

Regresja do poprzednich wcieleń

26 października, 2022
regresja w hipnozie

Regresja hipnotyczna to doskonały wybór, kiedy chcesz pracować na konkretnym wydarzeniu ze swojej przeszłości lub doświadczasz problemu nieznanego pochodzenia. Jako dzieci doświadczyliśmy całej gamy emocji po raz pierwszy. To właśnie w okresie dzieciństwa pierwszy raz poczułeś radość i przywiązanie. Oczywiście nie mówimy tutaj tylko o tych, które dobrze nam się kojarzą. Dzieciństwo to także doświadczenie smutku, odrzucenia, złości, bezsilności i wielu innych. Hipnoza regresyjna jest jedną z metod, która pozwoli Ci uwolnić się od emocjonalnego bagażu. Pomoże też przepracować stare schematy, które dziś już Ci nie służą.

Hipnoza Regresyjna antidotum na wszystko?

Czy to oznacza, że hipnoza regresyjna jest antidotum na wszystko? Absolutnie nie! Regresja podczas hipnozy to tylko jedna z wielu metod, a po stronie hipnoterapeuty leży to, by dobrać odpowiednie narzędzie do klienta. Oczywiście jest skuteczna i niesamowicie popularna, ze względu na efektywność. Natomiast warto pamiętać o tym, by zwrócić się na sesje w temacie swojego problemu, a nie z nastawieniem pt. “Chcę regresję i koniec!”. Jeśli będą podstawy, by przeprowadzić hipnozę regresyjną, to oczywiście się tym zajmiemy.

Podczas regresji nie tylko zajmiesz się tematem swojego dzieciństwa! Na bazie Twojego problemu i powiązanych emocji, dotkniemy także innych wydarzeń, na które będziesz mieć okazję spojrzeć zupełnie inaczej. Dlaczego? Ponieważ kiedy zmieniamy postrzeganie źródłowej przyczyny, zmienia się Twoja perspektywa na inne, podobne wydarzenia których doświadczyłeś.

Hipnoza regresyjna a poprzednie wcielenia i wędrówka dusz

Wielokrotnie zwracają się do mnie osoby, które pytają o to, czy mogę cofnąć je do poprzedniego wcielenia lub do okresu, w którym byli pomiędzy wcieleniami. Ten temat wiąże się z ogromnymi kontrowersjami, które postaram się tutaj wyjaśnić.

"Wędrówka Dusz"

Być może słyszałeś o tym, że podczas hipnozy można cofnąć się do poprzedniego wciela, zobaczyć moment swoich narodzin lub nawet doświadczyć tego, jak Twoja dusza jeszcze nie była w żadnym z wcieleń. Wielokrotnie słyszałem też pytanie “Czy to naprawdę możliwe?!”. Moja odpowiedź jest prosta, za to bardzo praktyczna.

Kiedy przychodzisz z danym problemem, nie ma najmniejszego znaczenia, czy znajdziesz jego przyczynę w dzieciństwie, czy w poprzednim wcieleniu. Nie ma możliwości aby udowodnić, czy doświadczyłeś faktycznie wizji poprzedniego życia. Może była to zaledwie metafora, którą Twój umysł Ci podsunął, aby rozwiązać daną trudność? Według mnie takie wizje powinny pojawić się spontanicznie, jeśli mają coś na celu. A to, czy wierzysz w to, że było to Twoje poprzednie życie, czy tylko sprytny zabieg umysłu, by uwolnić Cię od problemu, to pozostawiam całkowicie Tobie, Twoim przekonaniom i wierzeniom.

Perspektywa hipnoterapeuty

Moim zadaniem jest pomóc Ci w rozwiązaniu problemu - bez względu na to, czy uznasz dane doświadczenie za metaforę problemu, czy za swoje prawdziwe poprzednie wcielenie. Nie mówię, że takie rzeczy nie istnieją ale nie twierdzę też, że istnieją. Moją pracą jest pomoc. Rozstrzyganie tego, czy poprzednie wcielenia są prawdziwe nie ma znaczenia z mojej perspektywy. O ile klient otrzymał pomoc i rozwiązał swój problem podczas hipnozy, jesteśmy na prawidłowych torach. Myślę, że to całkiem zdrowe podejście! W końcu przychodzisz po to, by rozwiązać swój problem, a nie po to, by cofnąć się dla rozrywki do przeszłości. Umysł zawsze chce dla Ciebie dobrze i dostarczy Ci podczas hipnozy takich doświadczeń, obrazów i wrażeń, by Twoje życie stało się prostsze - nawet, jeśli sam proces będzie wyczerpujący i trudny z perspektywy emocji.

Czy hipnoza regresyjna jest bezpieczna?

Tak, zdecydowanie tak! Hipnoza ogółem jest bardzo bezpiecznym procesem, o ile oczywiście prowadzi ją wykwalifikowana osoba. Rzecz jasna praca na emocjach i doświadczeniach, które siedzą w nas dziesiątki lat często nie jest łatwa i przyjemna, za to zrzucenie tego ciężaru jest wyjątkowo oczyszczającym doświadczeniem. Pomimo tego, że pojawią się z całą pewnością bardzo silne emocje, to sam proces jest w pełni bezpieczny!

Podsumowanie

Hipnoza regresyjna to jedna z metod pracy, która daje naprawdę fenomenalne rezultaty, kiedy mówimy o pracy z przeszłością. Bez względu na to, czego doświadczasz w tym momencie, zawsze warto przyjrzeć się przeszłości. Zdarza się nam bagatelizować swoją przeszłość i wmawiać sobie, że to nie było nic takiego. Jednak nasza teraźniejszość stanowi połączenie naszych genów i doświadczeń z całego życia. W tym miejscu powstaje pytanie: skoro Twoje dotychczasowe życie Cię ukształtowało, to może naprawdę przyjrzeć się tym doświadczeniom teraz, by Twoja przyszłość wyglądała jeszcze lepiej? Jedyną chwilą, kiedy możesz podjąć decyzję o zmianie jest teraźniejszość. Nie zmienisz przeszłości ale możesz sprawić, by nie ciążyła Ci w przyszłości. A na swoją przyszłość akurat zawsze masz wpływ! I to właśnie z tym chcę Cię zostawić :). Udanych odkryć!

Chcesz doświadczyć sesji hipnozy regresyjnej?

Zapisz się na bezpłatną konsultację! Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania dotyczące hipnozy i naszej współpracy!

Rezerwuję bezpłatną konsultację
chevron-down