Skuteczna Hipnoza Zaorski logo

Jak przygotować się do sesji hipnozy online?

21 sierpnia, 2022
Hipnoza online

Ponad 30% sesji hipnoterapii i hipnozy z moimi klientami, to spotkania online. Dlaczego? Istnieje kilka powodów, które za tym przemawiają. Poniżej kilka słów o zaletach sesji hipnozy online i kilka zasad, o których warto pamiętać decydując się na taką formę terapii.

Dlaczego niektórzy decydują się na sesję hipnozy online?

Zwracają się do mnie osoby z różnych części Polski lub Europy a Hipnoterapia nie jest jeszcze tak powszechna w Polsce, jak psychoterapia. Zdarza się, że w danej okolicy nie ma odpowiedniego specjalisty, za którego mogę poręczyć i do którego warto pacjenta odesłać. Sesja online jest w takim wypadku dużo lepszym rozwiązaniem niż pokonywanie, co jakiś czas setek kilometrów, aby odbyć 2-godzinną sesję. Odbywając sesję hipnozy w domowym zaciszu nie martwisz się dojazdem, parkingiem i czy zmęczeniem po przebytej podroży. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mieszkają w okolicy gabinetu stacjonarnego.

Wyjście ze strefy komfortu

Podczas osobistej sesji hipnozy możesz czuć się bardziej spięty i zdenerwowany, ponieważ robisz coś nieznanego z kimś nowym w obcym miejscu. Nie dla wszystkich jest to komfortowa sytuacja. Podczas sesji online możesz czuć się bardziej zrelaksowany, ponieważ jesteś w swoim domu i w swojej strefie komfortu. Hipnoza i hipnoterapia online to dużo łatwiejszy “pierwszy krok” dla osób zamkniętych w sobie i introwertyków, którzy czują opory w otwarciu się przed drugą osobą niezależnie od tego, czy to partner, terapeuta, czy lekarz.

Sesja online a sesja w gabinecie

Skłaniając się ku hipnoterapii lub hipnozie w formie online warto wziąć pod uwagę jeden ważny aspekt. Gabinet, w którym odbywa się terapia to zawsze ciche miejsce, gdzie nie będziesz mieć żadnych dystraktorów i rozpraszaczy. O taką samą przestrzeń powinno się zadbać w domu, kiedy decydujemy się na terapię online. Często właśnie te czynniki stanowi główny problem w sesjach online - ruch uliczny, dzwonek do drzwi, sąsiedzi lub dzieci i zwierzęta w domu mogą przeszkodzić w procesie pełnej relaksacji i skupienia uwagi. A to niezbędne elementy skutecznej hipnozy. Warto wiec zwrócić uwagę na to, czy podczas sesji faktycznie możemy pozwolić sobie na odcięcie większości dystraktorów.

Jeżeli masz wątpliwości, na którą formę hipnoterapii się zdecydować, pamiętaj że zawsze masz do dyspozycji całkowicie bezpłatną konsultację. Podczas takiej rozmowy możemy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby ostatecznie wybrać to, co będzie najlepsze w Twoim przypadku. Każda sytuacja i osoba jest inna - warto więc rozważyć wszystkie opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zapisz się na darmową konsultację telefoniczną!

Najpierw porozmawiajmy! Opowiedz mi o tym, nad czym chcesz popracować. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania dotyczące hipnozy i naszej współpracy!

Rezerwuję bezpłatną konsultację
chevron-down